Vana kuld 2Loodetuul
By aivar
19.04.2006Pildi allkiri ühe kultusfilmi lõpukaadritest: 
"Do you still surf?"... 
"Every day!!!"

Tuulesuuna muutus lõunast loodesse tähendab tavaliselt taeva selginemist
ja nii ka täna. Eilse streetrace õppetunnid käes, jätsin kõik tegemised pooleli, kui peale rahesadu taeva selgeks tõmbas. Pirtale jõudes märkasin, et mõnus jänes on peal ja olen jälle esimene katsejänes. Suures plaanis kordus eilne stsenaarium. Aga surf on ikkagi harjutamise küsimus, mistõttu tuli täna paremini välja. 
Nagu ikka oskasin ennast vette ajastada tuule maksimumi ajaks (mis pole iseenesest halb oskus, kui seda oleks vaja). Puhus stabiilselt 9-10m/s. Täna millegipärast liiv väga ei lennanud, äkki lendas kõik eile ära? Päike paistis ja slallikamad oleks olnud supervalik, aga ei... jonni jätkus siiski, et 11,0 jälle üles sättida ja veenduda, et jalaaasad on ikka veel väikesed. Peale otsustavat korrigeerimist oli juba meeldivam sõita, kuigi keha tahtis millegipärast vindi peale keerata ja chikenstrapist oli terav puudus (õhtul sõin selle kompenseerimiseks kana). Lõpuks suutsin ka kogu formulauime vastu tahtmist veest välja hüpata. Neile, kes ei tea, ütlen, et loodetuul puhub Pirital päris otse lahte sisse ja tõstab laine üles. Tõeliselt meeldivaid hüppelaineid oli liikumas. Palju rohkem, kui ööklubis meeldivaid naisi. Tänane eesmärk oli siiski teine ja tulin pärast väikest ponnistust kaldale hinge tõmbama. Saabus ka Niine ja taaskord oli võimalus asjalikku surfijuttu ajada, mille käigus tuul pöördus läände tagasi ja mina sain jälle targemaks.
 Kuigi oli juba jahe, läksin nõuannetest hoogustatuna uuesti merele. Seekord oli eesmärgiks trapetsiotsad ja outhaul paika saada. Tuul vaikis formulatasemele (mida salaja olin eilse kogemuse põhjal oodanudki) ja peale uusi seadistusi tuli sõit paremini välja. Eriti paremal halsil millegipärast. Allatuult sain meeldiva kiiruse, mis verre vajaliku adrekasüsti andis. Päike ei tahtnud enam paista ja tegelikult hakkas külm, eriti kätel. Õhk oli umbes 4 kraadi ja kummikindaid mul polnud. Tulin jälle maha. Kaldal märkasin kedagi äratuntava oranzi lauaga ja üldse freeride kamadega lootusetult hilinemas. Ja Niinel tuli suust auru, kui ta mulle viimaseid õpetusi jagas...  huvitav.... vist oli ikka jahe ilm
Kokku mässasin vee peal pool tundi. Puri NS Warp 11,0 uim Deboichet R13M

Kommentaarid